CV08 Menge Freskuese Cooling
0.00 L 0.0 ALL
Këto mëngë unisex freskuese ofrojnë mbrojtje nga i nxehti dhe dielli gjatë aktiviteteve fizike duke dhënë efekt të menjëhershëm ftohës në lëkurë.

Features
Peshe e Lehte, Pelhure qe zgjerohet ne 4 ane, Zhyte ne uje qe te aktivizohet, Mban perdoruesin te fresket deri ne 8 ore, Aftesite e thithjes freskie dhe tharjes, Mund të vishet e lagur ose e thatë

Fabric/Materials
92% Poliestër 8% Elastane 260gm2
T900 Tërheqëse të Zëvendësueshme Zinxhiri
0.00 L 0.0 ALL
E përshtatshme me shumicën e zinxhirëve tërheqëset e zinxhirëve janë aksesorë praktikë për çdo xhaketë. Të disponueshme në një gamë të gjërë ngjyrash lejojnë kombinim me çdo lloj xhakete.

Features
Paketim per Reklamim, Ideale per korporata dhe personalizime, Game e gjera ngjyrash

Fabric/Materials
Gomë Termoplastike, Polipropilin, Çelik i Trajtuar me Nxehtësi, Elastik
S592 Kapuç Hi Vis Extreme
0.00 L 0.0 ALL
Kapuç universal i cili jep maksimumin e mbrojtjes në mot të vështirë. Mbrojtja e rrumullakët rreth fytyrës si dhe rregulli i madhësisë mbrojnë nga elemtët e natyrës. Ky kapuç është i montueshëm tek të gjitha xhaketat e gamës Portwest PWR.

Features
Kapuc me forme ergonomike, Me Shtrese Izoluese, Ujeduruese dhe ajrosese me pulla te izoluara, TEXPEL SOS - Stain-Oil-Splash

Fabric/Materials
Portwest Extreme: 100% Poliestër, 300D Oxford Elastik me shtresë Anti-Njollë dhe e veshur me PU 200gm2

Standards
EN 343:2019 Class 4:3 R
HA14 Kapuç Hi Vis Beanie, i Dyanshëm
0.00 L 0.0 ALL
i Dyanshëm

Features
Kapuç i kthyeshëm që ka si veçori ngjyrat e forta me kontrast dhe anë neoni. Kapelja ka veshje të rehatshme mundëson ngrohtësi dhe rehati optimale për përdoruesin., Shigjeta per formesim shtese, Me Shtrese Fleece, Pelhure fleece rezistente antipushavitje, Kapele qe vishet nga te dyja anet

Fabric/Materials
Fleece 100% Poliestër 230gm2, 100% Poliestër 60gm2, 100% Poliestër 170gm2
HA13 Kapuç Winter Trapper
0.00 L 0.0 ALL
Stil me izolim të lartë termal për kushte të ftohta. Pjesa e mjekrës dhe gojës është e çmontueshme.

Features
Mbrojtese per mjekren, Lidhese dhe bashkuese te rregullueshme, Astar i Qepur per Izolim, Shtrese gezofi

Fabric/Materials
Gëzof 100% Akrilik 400g, 100% Poliestër 125gm2
HA10 Kapuç Fleece me Shtresë Insulatex
0.00 L 0.0 ALL
Ky kapuç i butë klasik ka vlere të madhe në veshjet e dimrit. Shtresa e butë e jashtme ka raport të mirë ngrohtësi dhe peshe. Shtresa e brendeshme Insulatex mbron kokën në kushte të ashpra. Kur rrethi nuk është mbledhur HA10 mund të vishet nën helmetë.

Features
Shigjeta per formesim shtese, Pelhure fleece rezistente antipushavitje, Shtresa e brendshme e veshur me isulateks te bute, Game e gjera ngjyrash

Fabric/Materials
Fleece me sipërfaqe Anti-Pushavitje, 100% Poliestër 300gm2
CV09 Jelek Freskues Cooling Evaporative
0.00 L 0.0 ALL
Ndërtuar me fibra super absorbues ky jelek freskues është projektuar për t'i mbajtur puntorët të fresket për orë të tëra. Është i lehtë për t'u aktivizuar dhe mund të vishet pa i njomur rrobat poshtë.

Features
UPF 50+, Peshe e Lehte, Pelhure rrjete per ajrosje, Zhyte ne uje qe te aktivizohet, Mban perdoruesin te fresket deri ne 8 ore, Aftesite e thithjes freskie dhe tharjes

Fabric/Materials
100% Poliestër 125gm2
CV04 Kapuc Freskues Cooling
0.00 L 0.0 ALL
Ky kapuç freskues është dizenjuar për ta ndihmuar përdoruesin të qëndrojë i freskët në ambiente të nxehta. I lehtë dhe i thjeshtë në përdorim. Mund të vishet poshtë helmetave kapeleve ose dhe veçmas duke ofruar orë të tëra freskie.

Features
UPF 50+, Peshe e Lehte, Zhyte ne uje qe te aktivizohet, Mban perdoruesin te fresket deri ne 8 ore, Streh pe Qafen, Aftesite e thithjes freskie dhe tharjes

Fabric/Materials
100% Poliestër, Thurje Bird Eye 175gm2
CV03 Kapuc me Strehe Qafe Freskuese Cooling
0.00 L 0.0 ALL
Kokorja me Strehë Qafe Freskuese është e lehtë në përdorim dhe shumë e rehatshme. Mund të ndihmojë për të ulur temperaturën e trupit për disa orë. Përshtatet me shumicën e kapeleve mbrojtëse dhe helmetave. Ky aksesor ndihmon në mbrojtjen e kokës dhe qafës nga stresi që shkakton temperatura e lartë e diellit.

Features
UPF 50+, Peshe e Lehte, Hook and loop e shpejte, Zhyte ne uje qe te aktivizohet, Mban perdoruesin te fresket deri ne 8 ore, Aftesite e thithjes freskie dhe tharjes

Fabric/Materials
100% Poliestër 125gm2
CV01 Jelek Freskues Cooling
0.00 L 0.0 ALL
Një produkt inovativ që i mban puntorët të freskët deri në 8 orë. Përdorimi i teknologjive dhe materialeve të dizajnuara për të parandaluar stresin e nxehtësisë ky jelek mban trupin në një temperaturë ideale që e lejon përdoruesin të punojë në rehati dhe në mot të nxehtë e të lagësht. Thjesht zhysni jelekun në ujë dhe shtrydhni për të hequr tepricat e ujit. Pastaj mund ta vishni siper rrobave dhe nuk do të ato lagen. Kur jeleku thahet thjesht visheni për 8 orë të tjera rehati dhe freskie.

Features
UPF 50+, Hapje me Zinxhire Para, Peshe e Lehte, Pelhure rrjete per ajrosje, Mban perdoruesin te fresket deri ne 8 ore, Aftesite e thithjes freskie dhe tharjes

Fabric/Materials
Rrjetë 100% Poliestër 60gm2, 100% Poliestër 60gm2, 100% Poliestër 170gm2
CS24 Shall Multiway
0.00 L 0.0 ALL
Ky shall Multiway mund të vishet në një larmi mënyrash. Pëlhura prej elastani poliestre elastike lejon që ai të transformohet në një numër përdorimesh të ndryshme por gjithashtu dhe të ruajë formën e saj origjinale.

Features
UPF 50+, Peshe e Lehte, Pelhure qe zgjerohet ne 4 ane, Zhyte ne uje qe te aktivizohet, Mban perdoruesin te fresket deri ne 8 ore, Aftesite e thithjes freskie dhe tharjes, Multi-Perdorim, Mund të vishet e lagur ose e thatë

Fabric/Materials
92% Poliestër 8% Elastane 260gm2
CS23 Kapuc Balaklava Multiway
0.00 L 0.0 ALL
Kapuç Balaklava CS23 është projektuar të jetë fleksibël në mënyrën se si vishet. Përdorimi i elastanit të shtresës së poliestrës i përshtatet mirë kokës duke lejuar lehtësimin e lëvizjes. Vrima e shpuar në gojë për frymëmarrje mundëson veshje të rehatshme.

Features
Pelhure qe zgjerohet ne 4 ane, Multi-Perdorim

Fabric/Materials
92% Poliestër 8% Elastane 260gm2
CS21 Qafore Izolues
0.00 L 0.0 ALL
Lidhese dhe bashkuese te rregullueshme, Polar flece me peshe mesatare dhe trajtim anti pushavitje, E dizenjuar per nje veshje komforte, Game e gjera ngjyrash

Fabric/Materials
Fleece me sipërfaqe Anti-Pushavitje, 100% Poliestër 300gm2
CS20 Kapuc Izolues Balaclava
0.00 L 0.0 ALL
Kapuçi izolues dhe me mbrojte ndaj të ftohit Balaclava është me një vlerë të madhe dhe thelbësore në veshjet e dimrit. Pëlhura e butë e kapuçit mbrojtës mbron kokën dhe fytyrën në kushtet e motit të ashpër.

Features
Rezistente ndaj Eres, Pelhure fleece rezistente antipushavitje

Fabric/Materials
Fleece me sipërfaqe Anti-Pushavitje, 100% Poliestër 300gm2
B031 Kapuç Ujë Ndalues
0.00 L 0.0 ALL
Pengesë e përsosur për motin më të vështirë të lagësht. Ky kapuç ka një membranë prej porelle 100% të pa-përshkueshme nga uji për mbrojtje ndërsa është jashtëzakonisht ajrosëse. Shtresa me mikro fleece ka një nivel të lartë termik për ngrohtësi dhe rehati.

Features
Etikete Produkti, Pjesa e jashteme thurje akrilike, Shtresa e brendshme e veshur me isulateks te bute, Pelhure ujendaluese, Densiteti i thurjes 9

Fabric/Materials
Membranë Porelle, Thurje, 100% Akrilike, Shtresa Insulatex 40gm2
B029 Kapuç me Drita LED USB i Rikarikueshëm
0.00 L 0.0 ALL
Kjo kapuç i ngrohte dhe i rehatshëm akrilik me një dritë LED që çmontohet e cila jep dukshmëri në kushte me ndriçim të ulët. Drita led e rikarikueshme mund të karikohet me një portë USB.

Features
Certifikim CE, Thurje me densitet 9, Etikete Produkti, Opsionet I Larte-Mesatar-Flash, Bateria: 2/4 ore, Ndricimi: 150 Lumens, Batteri te Rikarikueshme me USB, 10m/5m Rreze Drite

Fabric/Materials
100% Akrilik, Thurje, Poliuretan, Çelik i Trajtuar me Nxehtësi, Elastik

Standards
CE, RoHS
B028 Kapuç me dy Drita LED të Rikarikueshme
0.00 L 0.0 ALL
Ky kapuç akrilik me performancë të lartë përmban dy drita të lëvizshme LED para dhe mbrapa për dukshmëri. Dritat e rikarkikueshme LED mund të karikohen në një portë USB ose me një karikues smartphone. Ideal për këmbësorë çiklistë ose ata që punojnë në kushte të errëta.

Features
Certifikim CE, Thurje me densitet 9, Etikete Produkti, Opsionet I Larte-Mesatar-Flash, Bateria: 2/4 ore, Led te inkorporuara , Ndricimi: 150 Lumens, Batteri te Rikarikueshme me USB, 10m/5m Rreze Drite

Fabric/Materials
100% Akrilik, Thurje, Lesh Xhami, Lesh Xhami, Pambuk

Standards
CE, RoHS
B027 Kupuç me Drita LED për Fëmijë i Rikarikueshëm
0.00 L 0.0 ALL
Ky kapuç akrilik i ngrohtë dhe i rehatshëm me madhësi të vogël që shoqërohet me një dritë të lëvizshme LED për shikueshmëri më të lartë në kushte të drite të ulët. LED i rimbushur që mund të ngarkohet në një portë USB.

Features
Certifikim CE, Thurje me densitet 9, Etikete Produkti, Opsionet I Larte-Mesatar-Flash, Bateria: 2/4 ore, Ndricimi: 150 Lumens, Batteri te Rikarikueshme me USB, 10m/5m Rreze Drite

Fabric/Materials
100% Akrilik, Thurje, Najlon, Shkumë EVA, Poliestër

Standards
CE, RoHS
B026 Kapuç Reflektiv me shtresë Insulatex
0.00 L 0.0 ALL
Ky kapuç i thurur reflektues është një mundësi e shkëlqyer për një shikueshmëri të shtuar në mjediset e motit të ftohtë. Fije shumë reflektive janë të endura në këtë pëlhurë akrilike për të dhënë shikueshmëri të shkëlqyeshme. Shtresa Insulatex mbron përdoruesin nga të ftohtit dhe era.

Features
Shirit i holle reflektuese, E izoluar me shtrese isulatex, Pjesa e jashteme thurje akrilike, Densiteti i thurjes 9

Fabric/Materials
Thurje, 100% Akrilike, Shtresa Insulatex 40gm2
B024 Kapuç i thurur me shtresë Insulatex
0.00 L 0.0 ALL
Ky kapuç me prerje fine akrilike për mot të ftohtë ka shtresë izoluese me mikrofibra për ruajtje maksimale të ngrohtësisë.

Features
E izoluar me shtrese isulatex, Pjesa e jashteme thurje akrilike, Densiteti i thurjes 7

Fabric/Materials
Thurje, 100% Akrilike, Shtresa Insulatex 40gm2