S816 Kominoshe Orkney Me Shtresa
0.00 L 0.0 ALL
Kombinon pëlhurën cilësore Kingsmill me mbushje poliestre. Kjo veshje e fortë mbron nga kushtet më të ftohta të motit.

Features
Bel Elastik, Xhep telefoni, Lak per radio, Xhep mbrapa, Xhep vizore, Xhep ne menge, Xhepa me Zinxhire, Zinxhir i Dyanshem, 8 Xhepa

Fabric/Materials
Kingsmill: 65% Poliestër, 35% Pambuk 300gm2

Standards
EN 342 Thermal insulation 0.340 Iclear (m2.K/W) 1X
S585 Kominoshe Dimri
0.00 L 0.0 ALL
100% Ujë-ndaluese ndaj shiut dhe jetëgjatësia janë çelësi i karakteristikave për këtë Kominoshe dimri. Dizajni bashkëkohor është plotësuar me kualitet të lartë dhe me vëmendje të veçantë në detaje. Gama e karakteristikave përfshin: Shirit reflektiv për shtimin e dukshmërisë mbrojteset e gjunjëve për fortësi maksimale xhepa të shumtë mbyllje e lehtë dhe e sigurtë.

Features
Certifikim CE, Hapje me kopsa dhe zinxhire e fshehur, Panele me kontrast, Mbrojtje me shtrese te dyfishte per gjunjte, Rrip beli plotësisht elastik, Menge e brendshme te Trikotuar, Xhep telefoni, Lak per radio, Shirit reflektues, Qepje Hermetike me Shirit, Menge te rregullueshme Hook & loop, Hapje/Mbyllje me Zinxhir te Nyja e Kembes, Astar i Qepur per Izolim, Poliester oxford rezistent ndaj gerryerjeve, Unaza D Perpara, 5 Xhepa, Zinxhir i Dyanshem, Kapuc qe paloset nen jake, Texpel Splash, Certifikuar sipas EN342,

Fabric/Materials
100% Poliestër, Thurje Oxford 300D me një sipërfaqe kundër njollave, e Veshur me PU 190gm2, 100% Poliestër 60gm2, 100% Poliestër 170gm2

Standards
EN 342 0.341M². K/W (B) 2 X, EN 343:2019 Class 3:1 X WP 15000mm MVP 960g/m2/24hr
S452 Kominoshe Shiu Klasike Sealtex
0.00 L 0.0 ALL
Mbrojtje e plotë Ujë-ndaluese me një çmim të arsyeshëm. Zinxhiri përpara ndihmon që kominoshja të vishet dhe xhvishet shpejt si dhe kapaku me kopsa nuk lejon ujin të depërtojë brenda. Veçoritë përfshijnë xhepat anësorë si dhe kapuç me rripa që mund të mblidhet nën jakë.

Features
Bel elastik mbrapa, Hapje me kopsa dhe zinxhire e fshehur, Xhepa te gjere anesore, Të rregullueshme me kopsa, Te rregullueshme me kopsa, Qepje Ujeduruese te Ngjitura, Menge elastike nga brenda, Mbyllje me kapak te dyfishte, Ambalazhim per Reklamim, Zinxhir i Dyanshem, Rezistente dhe elastike me nje shtrese mbrojtese nga papastertite, Kapuc qe paloset nen jake, Texpel Splash

Fabric/Materials
Sealtex Classic: 100% Polyester, Tricot Knit, PU Coated, 200gm2

Standards
EN 343:2019 Class 3:1 X WP 5000mm
CS12 Kominoshe Frigoriferike ColdStore
0.00 L 0.0 ALL
Kominoshe të durueshme me të gjitha cilësitë e nevojshme për një mbrojtje në ambjente të ftohta. Kjo veshje ofron ngrohtësi tv pakufizuar. Është përdorur shirit reflektues përreth kraharorit në kurriz dhe në këmbë për një dukshmëri të lartë të përdoruesit. Ofron xhepa të mëdhenj në pjesen mbrapa të cilët janë perfekt për ruajtje të sigurtë dhe i japin akses futjes dhe nxjerrjes së dorës edhe me doreza. Këmbët kanë arna të përforcuara në gjunj për rehati shtesë. Ka zinxhirë deri në gju dhe hapje hook & loop për një veshje/zhveshje më të lehtë xhep në kraharor për ID dhe personifikim si edhe elasticitet në shpinë për rehati dhe zhdërvjelltësi ekstra.

Features
Bel elastik mbrapa, Veshje Ajrosese, Certifikim CE, Hapje para me hook & loop te fshehur, Jeka me shtrese Fleece, Mbajtese karte ID, Xhepa per mbrojteset e gjurit, Xhep telefoni, Lak per radio, Shirit reflektues, Hapje/Mbyllje me Zinxhir te Nyja e Kembes, Astar i Qepur per Izolim, Poliester oxford rezistent ndaj gerryerjeve, Menge me Thurje, 6 Xhepa, Zinxhir i Dyanshem, Kapuc qe paloset nen jake, Texpel Splash, Certifikuar sipas EN342

Fabric/Materials
100% Poliestër Ajrosëse, Endje Oxford, Sipërfaqe Anti-Njollë 150gm2

Standards
EN 342 0.454M². K/W (B) 2 X